Visit our Youtube channel to watch fun and exciting Game shows!

Watch now

October All-Rounder Cup

 Spelling Bee Challenge Finals Results

Theme - Food and Festivals

Classes 1-2 Finals

31st October 2021

 

Rank Finals Winner School Name
1st K Aashrith ram Bhashyam Brooks, Kukatpally, Hyderabad
1st Mohammed Rayyan HAL Public School, Bangalore
1st Aadhya Pruthi Apeejay School, Noida
1st Ryan Indurkar C P Goenka International School, Mumbai
1st Tiana Zijoo Indraprastha International School, Dwarka, New Delhi
2nd Shardul Gupta Bhavan’s Sri Ramakrishna Vidyalaya, Sainikpuri, Hyderabad
2nd Annie Singh Holy Cross Convent School, Mira Road, Mumbai
2nd Neelendrith bharadwaj Kondapalli Greenfield Public School, Bangalore
2nd Muhammad Nihal (NPS) National Public School, Koramangala, Bangalore
2nd Aashna Arora Suncity World School, Gurugram, Haryana
3rd Shravan Arunprasath San Academy
3rd Akshaj V PSBB Senior Secondary School, Chennai
3rd Kavya Maheshwari DLF Public School, Sahibabad, Ghaziabad
3rd Ahaan Sinha Witty International School, Pawan Baug, Malad (West), Mumbai
3rd Aryan Jain Manav Rachna International School, Sector 51, Noida, Uttar Pradesh

 

Theme - Food and Festivals

Classes 3-4 Finals

31st October 2021

Rank Finals Winner School Name
1st Anagha Sooruj nair Deens Academy, Gunjur, Bangalore
1st Ethan Toms Notre Dame Academy, Choodasandra, Bengaluru
1st Ananth S The Grove School, Chennai
1st Akanksha Yadav Delhi Public School, Vasant Vihar, New Delhi
2nd Srijan Singh Manav Sthali Global School, Delhi
2nd Akhurath Menon Paul George Global School, New Delhi
2nd Rayhaan K Mitra Academy, Bangalore
2nd Parth Manwani St. Dominic Savio High School, Andheri, Mumbai
3rd Priya Kumar Rak Academy, Ras Al Khaimah, United Arab Emirates
3rd Aarush Arun DLF Public School, Sahibabad, Ghaziabad
3rd Saiganesh C bhat Mitra Academy, Bangalore
3rd Shihaan Kancharla Vidya Niketan School, Bangalore
 

 

Theme - Food and Festivals

Classes 5-6 Finals

31st October 2021

Rank Finals Winner School Name
1st Saishree Vineeth Bharatiya Vidya Bhavan's Public School Jubilee Hills, Hyderabad
1st Pranav ram Jagan The Hindu Senior Secondary School, Adyar, Chennai
1st Aarav Khandelwal Pathways School Gurgaon, Baliawas, Gurugram, Haryana
2nd Neelshika H Alwin Memorial Public School, Chennai
2nd Ananya Sk (NPS) National Public School, Yeshwanthpur, Bangalore
2nd Mrinali Nanda Future Bhubaneswar School, Bhubaneshwar
3rd Ridhaan Arora Bal Bharati Public School, Rajinder Nagar, New Delhi
3rd Ayan Gandhi Shiv Nadar School, Noida
3rd Dishika Panda Kensri School, Bangalore
 

 

Theme - Food and Festivals

Classes 7-8 Finals

31st October 2021

Rank Finals Winner School Name
1st Mithra Mithra Prabhu
1st Zaara Zaara Raza
1st Sidhi Sidhi Aggarwal
2nd Ananya Ananya Hemantkumar
2nd Shambhavi Shambhavi Gupta
2nd Suraj Suraj Pai
3rd Aarush Aarush Hemantkumar
3rd Samprit Samprit Akella venkata gautam
3rd Prashanth Prashanth Srinivasan