October All-Rounder Cup

GK Quiz Challenge Qualifiers Results

Theme - Foods and Festivals

Classes 1-2 Qualifiers

8th October 2021

Rank Qualifier Winner School Name
1st Hridhaan Mamanduru Achiever's Academy, Bengaluru
1st Ivaan Jakhotia Arya Vidya Mandir, Juhu, Mumbai
1st Ryan Bose Global Indian International School (GIIS), Whitefield, Bangalore
1st Annie Singh Holy Cross Convent School, Mira Road, Mumbai
1st Dhwaj Sharma The Sanskaar Valley School, Bhopal
2nd Hiyaan Shah Cathedral and John Connon School, Mumbai
2nd Mayank Mishra Mount St. Mary's School, New Delhi
2nd Darsh Kumar Campus School, Pantnagar, Uttarakhand
2nd Neelendrith bharadwaj Kondapalli Greenfield Public School, Bangalore
2nd Kavisha Ahuja Saplings International Play School, New Delhi
3rd Medha Pavan Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru
3rd Viaan Rastogi DLF Public School, Sahibabad, Ghaziabad
3rd Adhrit Tripathy D.A.V Public School, Sahibabad, Ghaziabad
3rd Vishwajith Vivek (NPS) National Public School, Indiranagar, Bangalore
3rd Meera Suresh (NCFE) National Centre for Excellence, Malleshpalya, Bangalore

Theme - Foods and Festivals

Classes 3-4 Qualifiers

8th October 2021

Rank Qualifier Winner School Name
1st Shaurya Pal Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad
1st K.praneeth Hande Nurture International School, Bengaluru
1st Kanishk .v Sherwood High, Bangalore
2nd Vedant Singh (NPS) National Public School, Indiranagar, Bangalore
2nd Anika Kathait St. Joseph's Academy, Dehradun
2nd Karthikeya. s Nair Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru
3rd Sharvil Bansal The Sanskaar Valley School, Bhopal
3rd Arjun D.r. NVN
3rd Jiya Kumkum Sherwood High, Bangalore

Theme - Foods and Festivals

Classes 5-6 Qualifiers

8th October 2021

Rank Qualifier Winner School Name
1st Kavin Suchdev Suncity World School, Gurugram, Haryana
1st Sohan Shadakshari (DPS) Delhi Public School, South, Bangalore
2nd Abel Pynadath (DPS) Delhi Public School, North, Bangalore
2nd Josh francis Tiju (DPS) Delhi Public School, North, Bangalore
3rd Vaibav S Kanth Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru
3rd Arnav Singh (APS) Army Public School, Ahmedabad

 

Theme - Foods and Festivals

Classes 7-8 Qualifiers

8th October 2021

Rank Qualifier Winner School Name
1st Mithra Prabhu Srimathi Sundaravalli Memorial School CBSE, Chennai
1st Mahul Das St. John's English Medium School, Vijayawada, Andhra Pradesh
1st Suraj Pai Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru
1st Kaavya Gandhi Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad
1st Ananth Krishna Kensri School, Bangalore
2nd Akkriti Behuray Near Arpan Complex, Nizampura, Vadodara
2nd Zaara Raza Kids Academy, Allahabad (Prayagraj)
2nd Sanskar Samsukha Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad
2nd Aditi V Mitra Academy, Bangalore
2nd Joshua Belson cy Anthony Claret School, Bangalore
3rd Vidhush Vijayaragavan Shree Niketan Patasala, Vengambakkam, Chennai
3rd Sayuri Rana St Thomas College, Dehradun
3rd Parth Pandhre Little Flower High School, Hyderabad
3rd Pari Kadakia Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad
3rd dhruva.karanam Sri Kumaran Children's Home Of Educational Council, Bengaluru