Visit our Youtube channel to watch fun and exciting Game shows!

Watch now

October Allrounder Cup Leaderboard

Classes 1-2 

Name School Name October Allrounder Points
Annie Singh Holy Cross Convent School, Mira Road, Mumbai 4750
Sutanwi Das Shri Shikshayatan School, Kolkata 4250
V.akkrithi Vinod CS Academy, Coimbatore 4000
Astha Narayan (DPS) Delhi Public School, Patna 4000
Dhwaj Sharma The Sanskaar Valley School, Bhopal 4000
Sai Sragvi St. Vincent Pallotti School, Bengaluru 4000
Neilaabjo Biswas Delhi Public School, Ruby Park, Kolkata 3500
Latishaa Sarkar Vivekananda Mission School, Kolkata 3500
Saket Singh (DPS) Delhi Public School, Ranchi 3500
Aditi Sahoo Euro School, Undri, Pune 3250
Mayank Mishra Mount St. Mary's School, New Delhi 3250
Meera Suresh (NCFE) National Centre for Excellence, Malleshpalya, Bangalore 3250
Raja thakarshi Abbagouni Hyderabad Public School, Begumpet, Hyderabad 3250
Adhrit Tripathy D.A.V Public School, Sahibabad, Ghaziabad 3250
Navya Rai Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad 3000
Vishwajith Vivek (NPS) National Public School, Indiranagar, Bangalore 3000
Unnati Potnis Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru 3000
Abdullah Usmani St. Columba's School, Ashok Place, New Delhi 2750
Nishchal Shah Amity International School, Belapur, Navi Mumbai 2750
Neelendrith Bharadwaj Greenfield Public School, Bangalore 2750

 

Classes 3-4 

Name School Name October Allrounder Points
Saiganesh C bhat Mitra Academy, Bangalore 4250
Anagha Sooruj Nair Deens Academy, Gunjur, Bangalore 4250
Vinisha Vinoth Sri Chaitanya Techno School, Chennai 4000
Jayanth Jothiskumar Bhavan's Rajaji Vidyashram, Chennai 3750
B Janushika Nathella Vidhyodaya, Ambattur, Chennai 3500
Vivikta Mohapatra Deens Academy, Whitefield, Bangalore 3500
Shakshi Tharanivel St. Joseph of Cluny Higher Secondary School, Puducherry 3500
Devavid Mishra Mother's Public School, Bhubaneswar 3500
Mannat Arneja DLF Public School, Sahibabad, Ghaziabad 3250
Anika Kathait St. Joseph's Academy, Dehradun 3250
Aarohi Gupta D.A.V. Public School, Sreshtha Vihar, New Delhi 3250
Advaith D Bhavan's Rajaji Vidyashram, Chennai 3000
Srijan Singh Manav Sthali Global School, Delhi 2750
Jatin Solanki Tagore Public School, Vaishali Nagar, Jaipur 2500
Jeremy Samuel St. Columba's School, Ashok Place, New Delhi 2500
Vedant Singh (NPS) National Public School, Indiranagar, Bangalore 2500
Aarush Arun DLF Public School, Sahibabad, Ghaziabad 2500
Arnasnit Sarkar Adamas World School, Jagannathpur, West Bengal 2250
Ishita Meela IVY World School, Rama Mandi, Jalandhar 2250
Annika Goplani J.B. Petit High School for Girls, Mumbai 2250
Kanushi Bansal D.A.V. Public School, Sreshtha Vihar, New Delhi 2250
Teja sai sivaram Nalluri V. S. St. John's Higher Secondary School, Gannavaram, Andhra Pradesh 2250

 

Classes 5-6 

Name School Name October Allrounder Points
Ethan Singh Holy Cross Convent School, Mira Road, Mumbai 3750
Mrinali Nanda Future Bhubaneswar School, Bhubaneshwar 3250
Abel Pynadath (DPS) Delhi Public School, North, Bangalore 2750
Sohan Shadakshari (DPS) Delhi Public School, South, Bangalore 2750
Wageesha Singh Manav Sthali Global School, Delhi 2500
Shreyansh Jha Campion School, Fort, Mumbai 2500
Ahana Dhawan Mondrian House, Dehradun 2500
Shambhavi Gupta Bhavans Sri Rama Krishna Vidyalaya, Hyderabad 2250
Navya Nair Mitra Academy, Bangalore 2250
Ishaan Haque (DPS) Delhi Public School, Ranchi 2250
Adamya Jain The Sanskaar Valley School, Bhopal 2250
Venkatapranav Kapuganti Gitanjali Devashray, Secunderabad 2250
Aaryan Pandya Anand Niketan School, Maninagar, Ahmedabad 2250
Pratyush Ghose Indraprastha International School, Dwarka, New Delhi 2000
Aditi Sabharatnam BGS National Public School, Hulimavu, Bengaluru 2000
Ranbir Sharma DAV Public School, Bistupur, Jamshedpur 2000
Aayush Vittal New Horizon Public School, Bangalore 1750
Ridhaan Arora Bal Bharati Public School, New Delhi 1750
Lakshmi alekhya Pustakala Sister Nivedita School, Hyderabad 1750
Vaishnavi Vijay kumar Akshar Arbol International School, Chennai 1750
Saishree Vineeth Bharatiya Vidya Bhavan's Public School Jubilee Hills, Hyderabad 1750

 

Classes 7-8

Name School Name October Allrounder Points
Mithra Prabhu Srimathi Sundaravalli Memorial School CBSE, Chennai 3000
Aarush Hemantkumar (NCFE) National Centre for Excellence, Malleshpalya, Bangalore 2250
Gaurang Singh Manav Sthali School, Delhi 2250
Aditi Suresh Canara High School CBSE, Mangalore 2250
Joshua Belson cy Anthony Claret School, Bangalore 2250
Ananya Hemantkumar (NCFE) National Centre for Excellence, Malleshpalya, Bangalore 2000
Purvi Meela IVY World School, Rama Mandi, Jalandhar 2000
Neil Honnagudi Kensri School, Bangalore 2000
Michelle Mathew Don Bosco School of Excellence, Egmore, Chennai 2000
Saion Gupta Springdales School, Dhaula Kuan, New Delhi 2000
Saanvi Sharma Kalpa School, Hyderabad 2000
Pranav Yogaraj APL Global School, Thoraipakkam, Tamil Nadu 1750
Tiameren Jamir St. Columba's School, Ashok Place, New Delhi 1750
Raghav Akar Cambridge Court High School, Jaipur 1750
Purnasha Paul St. Augustine's Day School, Barrackpore, Kolkata 1750
Shrestha Chakraborty St. Augustine's Day School, Barrackpore, Kolkata 1500
Mahul Das St. John's English Medium School, Vijayawada, Andhra Pradesh 1500
Suraj Pai Sri Kumaran Public School - ICSE, Bengaluru 1500
A.rayaan Hussain Edubba School, Polachery, Mambakkam, Tamil Nadu 1500
Sukant Soundirarajan (NPS) National Public School, Whitefield, Bangalore 1500
Zaara Raza Kids Academy, Allahabad (Prayagraj) 1500
Nitin John (DPS) Delhi Public School, East, Bangalore 1500
Twisa Das Vivekananda Mission School, Kolkata 1500
Amogh rajesh Kaushik Private International English School, Shabiya - Abu Dhabi - United Arab Emirates 1500

 

*Please Note - The points are updated till competitions conducted on 26th October